Maski przeciwpyłowe - półmaski

Dostępne w naszej ofercie maski ochronne zabezpieczają użytkownika przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu, pyłami roślinnymi, kurzem itd. Dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów mogą być również stosowane przez pracowników zakładów przemysłowych, narażonych na ciężkie warunki pracy.

Maski przeciwpyłowe chronią układ oddechowy, są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom mogą być przechowywane w plecaku czy kieszeni i dzięki temu zawsze są pod ręką. Dzięki zastosowaniu w ich produkcji wysokiej jakości materiałów są trwałe i sprawdzają się w niemal każdych warunkach – również tych najmniej sprzyjających.

Zalecamy przechowywanie zakupionych masek w specjalnych opakowaniach fabrycznych i w miejscach suchych, w których nie występują szkodliwe pary czy gazy.

 

Dobieranie maski

Maski przeciwpyłowe i półmaski należy dobrać w zależności od stężenia aerozolu posługując się krotnością przekroczenia wartości NDS danej substancji.

NDS - Najwyższe Dopuszczalne Stężenie - wartość średnia ważona stężenia, którego oddziaływanie na pracownika w ciągu 8-godzinnego dobowego i przeciętnego tygodniowego wymiaru czasu pracy, przez jego okres aktywności zawodowej nie powinno spowodować ujemnych zmian w jego stanie zdrowia oraz w stanie zdrowia jego przyszłych pokoleń.

Maska przeciwpyłowa, półmaska (służąca do ochrony układu oddechowego) oraz jej elementy powinna być przechowywana wyłącznie w opakowaniach fabrycznych, w pomieszczeniach suchych pozbawionych szkodliwych par i gazów, zapewniających utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności względnej.

Podstawowe pojęcia:

Klasa P1 - sprzęt o małej skuteczności ochronnej - chroni układ oddechowy przed aerozolami, których stężenie fazy rozproszonej nie przekracza czterokrotnie ustalonej dla nich wartości najwyższego dopuszczalnego stężenia (4xNDS).

Klasa P2 - sprzęt o średniej skuteczności ochronnej - - chroni układ oddechowy przed aerozolami, których stężenie fazy rozproszonej nie przekracza dziesięciokrotnie ustalonej dla nich wartości najwyższego dopuszczalnego stężenia (10xNDS).

Klasa P3 - sprzęt o wysokiej skuteczności ochronnej - chroni układ oddechowy przed aerozolami, których stężenie fazy rozproszonej nie przekracza dwudziestokrotnie ustalonej dla nich wartości najwyższego dopuszczalnego stężenia (20xNDS).

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe