Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Maski przeciwpyłowe - półmaski

Dostępne w naszej ofercie maski ochronne zabezpieczają użytkownika przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu, pyłami roślinnymi, kurzem itd. Dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów mogą być również stosowane przez pracowników zakładów przemysłowych, narażonych na ciężkie warunki pracy.

Maski przeciwpyłowe chronią układ oddechowy, są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom mogą być przechowywane w plecaku czy kieszeni i dzięki temu zawsze są pod ręką. Dzięki zastosowaniu w ich produkcji wysokiej jakości materiałów są trwałe i sprawdzają się w niemal każdych warunkach – również tych najmniej sprzyjających.

Zalecamy przechowywanie zakupionych masek w specjalnych opakowaniach fabrycznych i w miejscach suchych, w których nie występują szkodliwe pary czy gazy.

 

Dobieranie maski

Maski przeciwpyłowe i półmaski należy dobrać w zależności od stężenia aerozolu posługując się krotnością przekroczenia wartości NDS danej substancji.

NDS - Najwyższe Dopuszczalne Stężenie - wartość średnia ważona stężenia, którego oddziaływanie na pracownika w ciągu 8-godzinnego dobowego i przeciętnego tygodniowego wymiaru czasu pracy, przez jego okres aktywności zawodowej nie powinno spowodować ujemnych zmian w jego stanie zdrowia oraz w stanie zdrowia jego przyszłych pokoleń.

Maska przeciwpyłowa, półmaska (służąca do ochrony układu oddechowego) oraz jej elementy powinna być przechowywana wyłącznie w opakowaniach fabrycznych, w pomieszczeniach suchych pozbawionych szkodliwych par i gazów, zapewniających utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności względnej.

Podstawowe pojęcia:

Klasa P1 - sprzęt o małej skuteczności ochronnej - chroni układ oddechowy przed aerozolami, których stężenie fazy rozproszonej nie przekracza czterokrotnie ustalonej dla nich wartości najwyższego dopuszczalnego stężenia (4xNDS).

Klasa P2 - sprzęt o średniej skuteczności ochronnej - - chroni układ oddechowy przed aerozolami, których stężenie fazy rozproszonej nie przekracza dziesięciokrotnie ustalonej dla nich wartości najwyższego dopuszczalnego stężenia (10xNDS).

Klasa P3 - sprzęt o wysokiej skuteczności ochronnej - chroni układ oddechowy przed aerozolami, których stężenie fazy rozproszonej nie przekracza dwudziestokrotnie ustalonej dla nich wartości najwyższego dopuszczalnego stężenia (20xNDS).

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe